Öt könyv karácsonyra – gyerekeknek

Mivel vészesen közeledik a karácsony, a következő hetekben ajánlok pár könyvet, ami remek meglepetés lehet szeretteinknek, vagy akár saját magunknak. Igyekszem minél szélesebben válogatni a műfajokat, tematikákat, hogy ezáltal mindenki találjon kedvére valót.

Az elmúlt évek során a gyerekkönyvek hatalmas változáson estek át. A történetek sokkal szélesebb kört fednek le, sokkal több témába mennek bele. Az illusztrációk pedig sok esetben bámulatosak. Felnőtt fejjel is élvezet lapozni őket.

A következő öt gyerekkönyvet ajánlom a karácsonyfa alá.

Szerencsésnek tartom magamat, hogy az óvodai, iskolai évek során nem találkoztam az alattomos, sunyi tetüséggel. Hallani hallottam róla, ciki, kellemetlen és nehéz kezelni, ha az embernek tetű kerül a hajába. Szécsi Noémi könyve, a Tetűmese pont ezzel foglalkozik. Egy kicsit másként. A tetvekről szól, az ö életükről. Nagyon humoros és szórakoztató. Felnőtt fejjel egyszerűen imádtam. Biztos vagyok abban, a gyerekek is imádni fogják. (Kolibri Kiadó, 2015)

Az idei évben van egy gyerekkönyv, ami hatalmas világsikernek örvend. Aludj el szépen, Bendegúz! Sikerének titka az, nem mindegy hogyan olvassuk. A történetbe beleszőttek pár instrukciót, amit ha betartunk, a gyerekek minden bizonnyal hamar elalszanak. Ilyen, hogy elnyújtva olvasunk valamit, ásítunk, elbóbiskolunk közben. Ezek a módszerek remekül hatnak a legkisebbekre, a sikeres altatás esetén pedig a szülőre is. (Kolibri Kiadó, 2015)

Vadadi Adrienn két könyve, a Leszel a barátom? és az Örökké óvodás maradok! Az ovis mesék nem csak szórakoztatóak, hanem nagyon sok olyan történetet mesélnek el, ami a legkisebbeknek segítség lehet az óvodai beilleszkedéshez. Bájos kis történetek játékról, beilleszkedésről, rosszalkodásokról. Életszerű és egyszerű. Pásztohy Panka rajzai pedig csodálatosak. (Pozsony Pagony Kiadó, 2015)

A könyv, amibe bement egy óriás. Pár napja kezdtem el olvasni, de hamar beleszerettem. Különleges hangulatot ébresztett benne. Részesei lehetünk egy könyv, egy történet születésének. Úgy, hogy közben megismerünk egy csupa szív óriást, Ozit. A legszebb az egészben, hogy nem csak maga a könyv és az illusztráció szép, hanem a történet is. Felemelő. Fontos a gyerekekkel beszélni arról, néha bizony vannak olyan emberek, akik valamilyen módon sérültek, de mégis egyenértékűek. Ha egy igazi, értékes könyvet szeretnétek, akkor ezt válasszátok! (Betűtészta Kiadó, 2015)

A végére megint csak egy vicces, maradandó szórakozást okozó könyvet ajánlok. Orrfújós mese.  Vajon mi történik az orrban lakozó fika családdal, ha egyszer csak a kukában egy zsepiben végzik? Milyen az élet az orrban? Mit gondolhatnak a kis taknyok? Okés, elsőre biztos ijesztően hangzik, de féljetek a könyvtől. Nagyon jó kis olvasmány lehet és a gyerekek imádni fogják. Sőt, lehet nem kell után mindig szólni, fújják már ki az orrukat. (Centrál Média, 2015)