Párkapcsolat – nehézségek és szokások

Pár napja ajánlottam a Cor Leonis Kiadó gondozásában megjelent Segítség!? című humoros, különleges kötetet. Amikor először kezembe került, akkor megnéztem magamnak a kiadó másik két könyvét is. Párkapcsolat – nehézségek és szokások.  

Ha párkapcsolati nehézségekről kérdezem a környezetemet, az első, amit megemlítenek az ismerőseim, a megcsalás. A másik, amiről senki nem szeret beszélni, az a szexualitás. A két könyv téma szempontjából egyfajta hiányt tölt be a piacon. Azt gondolná az ember, megcsalásról nagyon sok könyv elérhető. A valóság viszont az, pár kiemelkedő cím van. A szexualitásról meg még kevesebb. Szerintem egy kezemen meg tudom számolni a kötetek számát. De miről is szólnak pontosan Esther Perel munkái?  

Affér – avagy gondoljuk újra a hűtlenséget

Számos könyv született már arról, hogy mi vezet el egy viszonyig, és legalább annyi arról, hogy hogyan épüljünk fel belőle. De mi történik mialatt benne vagyunk? Egy viszony megfoszthatja a párt a kapcsolatuktól, boldogságuktól, önmaguktól. Mégis, ezt a végtelenül hétköznapi emberi tapasztalatot oly kevéssé értjük meg. És mit teszünk most ezzel az időtálló, univerzálisan tiltott de univerzálisan gyakorlott tabu témával? 
Miért lépnek félre az emberek – még azok is, akik boldog házasságban élnek? Miért tud úgy fájni egy kaland? Amikor azt mondjuk: viszony, vagy azt, hogy: hűtlenség – pontosan mire is gondolunk? Vajon a házassággal kapcsolatos túlzóan idealista elvárásaink predesztinálnak az árulásra? Létezik olyan, hogy megcsalás-biztos, félrelépés-mentes házasság? Lehet egy időben több embert szeretni? Egy viszony megmenthet egy házasságot? Visszahozhatja a tönk széléről? Esther Perel igaz történeteket mélyreható pszichológiai és kulturális elemzésekkel átszőve tempós és ellenállhatatlan könyvet írt.  

Szeretkezés fogságában – A szexualitástól az erotikáig

Szeretkezés fogságban című könyvében a kiváló New York-i párterapeuta bátor, provokatív szempontokat vet fel az elkötelezett kapcsolatban élők intimitását és szexualitását illetően. Arra invitálja olvasóit, hogy nézzenek szembe a megszokás és a szexuális vágy elkerülhetetlen egységével és összefüggéseivel, és azt is eláruja, hogyan tudják megtartani (vagy újra felszítani) a vágy erejét a hosszútávú kapcsolatokban élő párok. 

A szerző stílusa könnyed, érthető. Úgy foglalkozik a témával, úgy mesél, mintha egy baráttal ülnénk le beszélgetni. Az érzékeny téma okán ez pont kell is ahhoz, hogy ne érezzünk feszültséget, ne kezdjünk el stresszelni az olvasottakon.