Mucha Dorka: Puncs – friss, dinamikus, új hang

Első könyves szerző esetén mindig nagy fenntartásaim vannak. Sajnos elég sok a rossz tapasztalatom velük. Így hát félve kezdtem bele Mucha Dorka kötetébe, a Puncsba. Még annak ellenére is, hogy a kötet a 21.Század Kiadó gondozásában jelent meg, rájuk pedig egyáltalán nem jellemző, hogy ész nélkül kiadnak akármit. Ami náluk megjelenik, azért az inkább a minőségi kategóriába sorolható. Mucha Dorka: Puncs – friss, dinamikus, új hang.

“A lakótársamat Amarillának hívják, az albérlet a Nyugati közelében van. Elvileg bejárok egyetemre, de nem tudom, mi lesz ebből az egészből. Bálint normális, de nem akarok járni vele. Múltkor vizsgáztam egy tanárnál, aki jó pasi és történt valami furcsa. Adott egy cetlit is, rajta a telefonszámával, de ezt még senkinek nem mondtam. Most nem tudom, hogy legyen…” 

Tanár – diák viszony, szeretői státusz. Mély hezitálások, majdnem minden mindegy, egy kis lesz*rom feelinggel. Miközben titkon ott a tépelődés, a megfelelési kényszer és a vágyakozás a teljesség felé. Vagy mégsem? Hatalmas érzelmi skálát éreztem az olvasás során. A könyvben szereplő korosztály esetén napjainkban megmutatkozik a céltalanság, az, hogy mindenki keresi a saját útját. Legtöbbjüknél a keresés azonban kimerül abban, sodródnak az árral. 

“Bálintnak is főztem, és azt hiszem, ott rontottam el. Amíg csak lefekszel valakivel, addig nincs semmi extra. Aztán ahogy utána viselkedsz, az dönt el mindent. Én idióta, főztem neki is kávét, amiből a hülyegyerek azt vonta le, hogy köztünk aztán rohadtul éppen történik valami. Pedig amilyen állapotban voltam, csoda, hogy nem rágcsáltam el önmagában a kávészemeket.” 

A szerző a nyers stílusával nem megbotránkoztatni akar, hanem valós képet festeni egy adott korosztályról. Ez szerintem sikerült is neki maximálisan. És ez az újdonságnak betudható stílus emeli ki a többiek közül. A történet túl mutat egy átlagos bulvár, hatásvadász romantikus könyvnél. Realista stílusával olyan irodalmi könyvek és szerzők közt a helye, mint Totth Benedek Holtversenye, vagy Potozky László Éles című műve.  

Ahogy olvastam mások értékelését, körülbelül ugyanazok a gondolatok jutottak eszembe. Maximális értékelések, kedvencnek jelölések. Egyetlen ok miatt nem tudok beállni a sorba. Számomra az a könyv a tökéletes, mely érzelmi hatást tud kiváltani, el tudok merülni a sorokba, és maximálisan bele tudom élni magam a helyzetbe. Itt ez most kimaradt. Jobban belegondolva viszont beláttam, ez a könyv elsődlegesen nem nekem szól, így nem várhatom el tőle, hogy megadja, amit szeretnék. 

A könyv jó. Izgalmas, dinamikus és friss hangot képvisel. Elsősorban fiatal lányoknak, nőknek ajánlom, akik kellően nyitottak és nem félnek valami újjal megismerkedni.  

Idekattintva meg is rendelheted ha felkeltette az érdeklődésedet. 

2 gondolatokat “Mucha Dorka: Puncs – friss, dinamikus, új hang

A hozzászólások lezárva.