Mit kezdjünk egy ötlettel, egy problémával?

A Kulcslyuk Kiadó hazánk legnépszerűbb és a legerősebb pszichológiai könyvkiadója. Olyan nagynevű sikerszerzők tartoznak hozzájuk, mint Almási Kitti, Pál Ferenc, Bagdy Emőke vagy Orvos-Tóth Noémi. Könyveik tekintetében a minőség, megbízhatóság dominál. Mindegyik egy-egy olyan témát dolgoz fel, ami életünk bizonyos szakaszainak megértésére szolgál. Mindig alkalmazkodnak az aktuális trendekhez, érdeklődési körökhöz. Tavaly év végén két képes mesekönyve is megjelent. Kezembe került, belelapoztam, nem engedett. Mit kezdjünk egy ötlettel, egy problémával?

Kobi Yamada többszörösen nyertes könyvei világszerte nagy népszerűségnek örvend. Mae Besom illusztrációi pedig még erősítik a szövegek hatásait.

Mit kezdjünk egy ötlettel? 

Mit kezdesz egy ötlettel? Különösen egy olyannal, ami különös vagy merész, sőt, talán egy kicsit vad. Megpróbálod elrejteni? Elfelejteni? Úgy teszel, mintha nem is a tiéd lenne? Ez a mese egy remek ötletről szól, és egy gyerekről, aki ezt az ötletet megvalósítja. Ahogy nő az önbizalma, úgy nő maga az ötlet is. Aztán egy napon valami lenyűgöző dolog történik. 

Mit kezdjünk egy problémával?  

Mit kezdesz egy problémával? Különösen egy olyannal, ami követ téged, és sehogy sem akar eltűnni. Aggódsz miatta? Próbálod figyelmen kívül hagyni? Elmenekülsz előle? Ez a mese egy makacs problémáról szól, és egy gyerekről, aki sokáig nem tudja, mit kezdjen vele. Minél tovább próbálja elkerülni, a probléma annál nagyobbnak látszik. Ám amikor végre összeszedi a bátorságát, hogy szembenézzen vele, kiderül, hogy az valójában egészen más, mint aminek látszik. 

Elsőre azt mondtam, egy egyszerű mesekönyv, amit pár perc alatt el lehet olvasni. Ezzel egyébként nem is állítottam valótlant. Aztán ahogy gondolkodtam, ott motoszkált bennem a gondolat, kinek kellene ezt ajándékoznom. Hát, nem kizárólag gyerekek jutottak eszembe. És ebben is rejlik az ereje.  

Nagyon sokszor csak valami apróságon múlik, hogy változtassunk. Kétkedünk, bizonytalanok vagyunk önmagunkat illetően. Pont a felmerülő ötleteinket vagyunk képesek elengedni, mert attól tartunk, mit fognak szólni hozzá mások, vagy mert azt érezzük, úgyse tudjuk megvalósítani. A kötet fő mondanivalója: 

És akkor rájöttem, mit kezd az ember egy ötlettel. Megváltoztatja a világot. 

Nincs ez másként a problémákkal sem. Nem nézünk velük szembe, homokba dugjuk a fejünket. Igyekszünk nem tudomást venni róluk. Pedig csak be kellene határolni a fő okot, meg kell nyugodni és objektíven tekinteni rájuk. De akár kérhetünk segítséget is. A könyv fő mondanivalója: 

Minden probléma magában rejti valami jónak a lehetőségét. Csak meg kell keresni. 

A két kötet engem megnyugtatott és feltöltött. Lényegre törő egyszerűsége képes felrázni. Rávilágít arra, mi az alapvető félelmünk, mit helyzünk előtérbe önmagunk helyett. Motivál arra, tegyem meg az ellenkező lépést. Valósítsam meg ötleteimet, és ne ijedjek meg a problémáktól. Bárki olvassa, mindenképpen jól jár vele. Kisebbeknek útmutató, nagyobbaknak útravaló. A felnőtteknek pedig emlékeztető. Mindenkinek tökéletes ajándék. 

Bővebben a kötetekről itt és itt olvashattok.

Kulcslyuk Kiadó