5 kortárs magyar szerző könyve

Öt könyv egy adott témában sorozat nem olyan régen indult az Instagram oldalamnak köszönhetően. Korábban ajánlottam könyvet szorongásra, illetve fordulatos, csavaros krimiket is összeválogattam. Ezúttal magyar szerzők kerülnek a középpontba. 5 kortárs magyar szerző könyve. 

A magyar szerzőkkel nagyon óvatos vagyok, erőteljesen megválogatom mit olvassak. Az évek alatt nagyjából összeállt a fejemben egy elképzelés, ami segít a választásban. Az író személye, a kiadó, a kötet megjelenése, kinézete mind-mind befolyásoló tényező. Inkább a szépirodalmi vonalon mozgok bátrabban. Na de lássuk a könyveket. 

Gárdos Péter Királyi játéka hatalmasa kedvenc. Nagyon kedvelem a könnyed stílusát, ahogy a humort keveri a történelemmel. A könyvről itt írtam hosszabban.  

Szintén hatalmas kedvenc Beregi Tamástól az Egyszer egy kutya. Nagy hatással volt rám, annak ellenére is, elkelt bizony a papírzsebkendő. Részletes bejegyzésem itt olvasható

A Beláthatatlan táj különleges és egyedi hangvételű regény, mely szokatlanságával vett le a lábamról. Kiss Tibor Noét egyértelműen a nagy íróink közé emeli. Hosszabb ajánlómért kattints ide.  

Ha könnyed, mégis elgondolkodtató, hétköznapi történetet szeretnék olvasni, akkor Sándor Anikó mindig jó választásnak bizonyul. Évek óta olvasom könyveit, sose okozott csalódást. Legutóbb a Férfimesék című válogatott írásait olvastam. Részletes bejegyzésem itt olvasható róla. 

A végére Totth Benedek második regénye maradt. Az utolsó utáni háború atmoszférája Cormac McCarthy Út című regényét juttatta eszembe. Kissé sötét, depresszív, de erőteljes. Itt írtam róla bővebben.