Így olvastam januárban

Éppen beléptünk a 2023-as évbe, de már el is telt egy hónap. Idén igyekszem minden hónap elején összefoglalni milyen könyveket olvastam előző hónapban, milyen könyveket szereztem be, vagy került a látóterembe.

Az évet úgy érzem jól kezdtem. Változatosan és sokat sikerült olvasnom. Pedig munka szempontjából nem volt sok időm, valamint egy négy napos kirándulás is volt, ahol a könyvem a táskában maradt végig. Ennek ellenére ha jól számoltam tizenegy kötetet olvastam összesen.

Az évet egy számomra ismeretlen magyar szerzővel kezdtem. Hidas Judit Nem vagy többé az apám című regénye meglepett, de jó értelembe véve. Nagyon tetszett a stílusa, a történet. Itt írtam róla bővebben. 

Ezt követően egy új jelenségről olvastam, az imposztor szindrómáról. Miért érzem magam kevésnek? A szerző ebben a rövid kötetben tökéletesen összefoglalja a téma kapcsán a tudnivalókat. Önértékelés, esettanulmányok, tippek. Szerintem azoknak is hasznos lehet akik alapesetben nem ebben a szindrómában szenvednek, hanem alapból alacsony az önértékelésük.  

Folytattam a tavaly elkezdtett képregényolvasást, Joe Hill Locke & Key – Kulcs a zárját második és harmadik részével. Annyira belemerültem a történetbe, egy nap alatt ledaráltam mindkettő kötetet. A képregényekről itt írtam bővebben

Januárban három könyvvel is elmerültem Franz Kafka világába. Úgy érzem még van dolgom vele, szóval folytatom az életművének fellelhető írásaival. Itt írtam róla bővebben.  

Nagyon szerettem Stanley Tucci életrajzát, az Életem az ételeken keresztül-t. A szerző neve ismerős volt, rémlett hogy a filmipar egyik szereplője, fel tudtam idézni hogy néz ki, de egy filmet se tudtam említeni, amiben szerepelt vagy a nevéhez köthető. A kiadó ajánlására mégis elkezdtem olvasni a könyvét. Itt írtam róla bővebben.  

Végül, két egészség, életmód könyvet is elolvastam. Az egyik Lakatos Péter Életmentő izom című, tavaly év végén megjelent munkája volt. A kötet azt a témát járja körbe, miért van szükségünk izomra, főként 40 felett. Még nem töltöttem be hivatkozott életkort, de kiváncsivá tett a fülszöveg. Érdekes és tanulságos is volt egyszerre. Itt írtam róla bővebben.  

A másik életmód jellegű könyv az Intuíció volt Amisha Ghadiali-tól. Kivűl belül gyönyörű kötet nagyon sok hasznos tanácsal látott el, miként találjak rá újra az intuíciómra, miként tudom fejleszteni, hogy általa ki tudjam zárni a sok külső zavaró tényezőt melyek visszavetnek a fejlődésben, tanulásban. Vagy akár az olvasásban. Nagyon gyakorlatias volt, a vizuális megjelenése pedig sokat segített abban, még könnyebben jussak el a célomig. Párszor még át fogom olvasni. Szerintem ez a kötet nagyon jó ajándék lehet a középiskolás ballagásokra, útravalónak.  

Január hónap kapcsán a bingómat emelném ki, amihez már nagyon sokan csatlakoztatok. Ezúton is köszönöm szépen! A bingóról itt olvashatsz bővebben. Eddig a következő pontokat sikerült teljesítenem: 
– Helikon Zsebkönyv | Franz Kafka: A per 
– Életrajz | Stanley Tucci: Életem az ételeken keresztül, Benjamin Balint: Kafka utolsó pere 
– Egy kötelező olvasmány | Franz Kafka: Az átváltozás 
– Egy kötet, ami 500 oldalnál több | Kim Stanley Robinson: A Jövő Minisztériuma 

A hónap végén fejeztem be, de várhatóan februárban fogok írni róla bővebben: Kim Stanley Robinson: A Jövő Minisztériuma 

Folyamatban levő olvasásaim: Don DeLillo: Fehér zaj, Franz Kafka: Naplók, levelek 

Beszerzett könyveim: Ray Bradbury: Gonosz lélek közeleg, Joyce Carol Oates: Pikk Bubi, Patricia Highsmith: Idegenek a vonaton.