Két képregény a Netflixről

Nagyjából két-három éve kezdtem el újra képregényeket olvasni, jobban figyelni milyen a hazai felhozatal. Akkor főleg olyan irodalmi műveket olvastam, melyek már korábban regényként megjelentek, vagy olyan témával foglalkoztak melyek mondanivalója túlmutatott a puszta szórakozásnál. Sőt, egyik-másik kifejezetten távolállt a szórakoztatástól. Erről is szólt az Öt képregény, amit érdemes elolvasni című bejegyzésem.  

Idővel bővült az érdeklődésem, olyan könyvek is a kezeim közé kerültek, amire sose gondoltam volna. Az egyik ilyen Neil Gaiman Sandman sorozata. A Netflix sorozat teljesen beszippantott. A történet sokszínűsége, elrugaszkodottsága, a színészi alakitások és a képi világa együttesen az egyik kedvencemmé tette a sorozatot.  

https://www.youtube.com/watch?v=VpEDcidgbNA

Az okkultisták Halált akarták megidézni, de csapdájukba véletlenül az Álmok Fejedelme sétált. Hetven évnyi rabság után helyre kell állítania romokban heverő birodalmát, meg kell fékeznie elszabadult alattvalóit, és szembe kell néznie Luciferrel és démonaival… 

Ezek után határoztam el, hogy elolvasom a képregényeket. A négy vaskos kötet kapcsán elsőre az ár kicsit megijesztett. Minden kötet 12 ezer Ft felett van. A teljes Sandman gyűjtemény pedig négy kötetből áll. Ugyanakkor elolvastam, minden kötet nagyjából húsz történetet tartalmaz. Így összességében egészen jó áron kaphatók. Ha külön kellene megvenni őket, akkor biztos magasabb lenne a végösszeg. Gaiman elképesztő fantáziával van megáldva. A valóságtól kissé távoll álló kötet rengeteg mondanivalóval és dilemmával szembesített. Mitológia, népmese, horror irodalom, szuperhősök. A képekkel válik igazán dinamikussá az egész. 

A Sandman után ismét a Netflixen találtam magam, és célzottan kutattam hasonló élményekre. Így kezdtem el a Locke & Key – Kulcs a zárját című sorozatot, amit aztán két rész után abba is hagytam. Tetszett a látvány, beszippantott a hangulata. Viszont inkább a képregények mellé tettem le a voksomat. 

A Locke-család egy iszonyatos tragédia után kénytelen hazaköltözni felmenőik ódon birtokára a massachusettsi Lovecraftba. Kulcsház azonban nem egy mindennapi otthon: a kastélyszerű, öreg házban hemzsegnek a különös erővel bíró kulcsok és a hozzájuk tartozó ősi kapuk. A vakmerőt, aki átlép rajtuk, a küszöbön túl a teljesen ismeretlen és egy hétköznapi ésszel felfoghatatlan másfajta valóság várja. 

Miközben a három testvér, Bode, Tyler és Kinsey a maga módján próbálja feldolgozni a közelmúlt rettenetes eseményeit, felfedezi Kulcsház titkait is. A legsötétebb rejtély azonban még várat magára: a ház alatt, a mélyben egy gyűlölettel teli, kíméletlen lény lakozik, s nem nyughat, amíg szélesre nem tárja a legfélelmetesebb ajtó szárnyait… 

A három kötetes sorozatot szinte egy nap alatt befejeztem. Nagyon jó volt egy olyan világ részese lenni, ami a fantáziámat is túl tudta szárnyalni. Izgalmas és fordulatos történet, kiszámíthatatlan cselekmény.  

Mindkét kötet esetén el kell mondanom, olykor ijesztő és féelmetes. Így főleg a horrot, misztika és thriller kedvelőinek ajánlóm őket. Locke & Key – Kulcs a zárját köteteit  ide kattintva tudjátok megrendelni. A Sandman a Fumax Kiadótól rendelhető.

Egy gondolat a “Két képregény a Netflixről

A hozzászólások lezárva.