Hogyan lett hat új Grecsó könyvem?

Hosszabb ideig böngészni a könyvesboltban, online, újabb és újabb fülszövegeket olvasva, hogy megtaláljuk az ideális könyvet. Valljuk be, néha nem könnyű dönteni. Főleg, hogy a fülszövegek bizony eléggé csalóka képet festenek. Viszont egy íróval való találkozás, egy előadás sokkal többet tud adni, mint egy fülszöveg. A személyes varázs hatása motivál, olvasásra késztet. Korábban is sejtettem ezt, de a napokban újra előtérbe került és csak megerősített abban, járjunk könyves rendezvényekre! Hogyan lett hat új Grecsó könyvem?

Az én könyv választási szokásaim nagyon változatosak, sokszor abszolút hangulatfüggő nálam mit olvassak, milyen könyvet vegyek. Nézem a kiadót, a könyv minőségét, árát. Nézem a szerzőt, baráti körömben ki olvasta, milyen véleménnyel van róla. Esetleg olvasok véleményeket. Bár ez utóbbi olyan, nem feltétlen tartom relevánsnak, hiszen ami másnak tetszik, nekem lehet pont nem fog. Igazából mindegyik amolyan átlagos impulzus, egyiket se tudnám kimondottan kiemelni.  

Visszatérve a bevezetésben már említett személyes varázshoz, legutóbbi élményemet szeretném megosztani veled. Szeptember 12-én tartották a 8. NIOK találkozót Budapesten. Az egyik meghívott vendég Grecsó Krisztián volt.  

Grecsó Krisztián az egyik legnépszerűbb kortárs írónk. Körülbelül 7-8 éve volt egy próbálkozásom az egyik könyvével, a Pletykaanyuval, de feladtam. Utólag úgy gondolom, nem voltam hozzá elég érett. Tavaly ismét kezembe került egy kötete, a Vera. Nagyon tetszett, jó volt olvasni. (Itt írtam is róla bővebben.) Sokat gondolkodtam azóta, vajon elég érett vagyok-e már hozzá? Egyáltalán én vagyok a célcsoportja? Iszonyú sok kételyem volt, amit tulajdonképpen saját magam hoztam elő. Emiatt a félsz miatt pedig csak toltam magam előtt a kérdésem az érettséget illetően. Tényleg hatalmas butaság lebecsülni magunkat és ezáltal elzárkózni a lehetőségektől. Hiszen mi történik, ha megpróbálunk valamit elolvasni és nem tetszik? Félbehagyhatjuk? Igen. Kevesebbek leszünk? Nem. 

Az írót hallgatva teljesen elmerültem. Egy nyitott, őszinte és rettentően szimpatikus szerző volt előttem. Ahogy beszélt az írásról, könyvekről és az életéről, folyamatosan az volt bennem, hogy ő egy hihetetlen ember. Mindez olyan benyomást keltett, még jobban meg szerettem volna ismerni. Minden szóba kerülő könyvét olvasni akartam. Aki ilyen átéléssel, szenvedéllyel és alázattal mesél az írásról, az nem írhat rossz könyvet. Szívtam magamba gondolatait. Szabados Ági pedig nagyon jó kérdéseket tett fel, nagyon jól vitte a beszélgetést.  

Mindezek hatása pedig az volt, hogy vasárnap feltöltöttem a könyvtáramat hat új kötettel a szerzőtől. Ha lúd, akkor legyen már kövér.  

A NIOK és a hasonló rendezvények igazi ereje az, hogy közel hozza az olvasót az alkotóhoz, íróhoz. A kialakult személyes kontakt pedig olyan láthatatlan kötödést tud kialakítani, ami nagyban hozzájárulhat a motivációval, élménnyel teli olvasáshoz. Megismerhetjük a történetek alakulását, hátterét, és az embert, aki sokszor csupán egy név a borítón. Szóval, ha tehetitek, minden évben legalább két-három könyves rendezvényre menjetek el, mert teljesen fel tud tölteni.

Grecsó Krisztián eddig megjelent könyveiről itt találtok bővebb leírásokat.

Egy gondolat a “Hogyan lett hat új Grecsó könyvem?

A hozzászólások lezárva.