Örökölt sebeink gyógyítása

Az örökölt családminták, az örökölt traumák témaköre napjainkban nagyon felkapott lett. Több tucat könyv jelent meg itthon is, nem egy közölük hosszabb időre ki is bérelte a sikerlistákat. Vajon mi a titka az egésznek? Talán a téma újdonsága? Esetleg annyira sokan szenvedünk különböző traumáktól, hogy állandó megoldást keresünk? Vagy nemes egyszerűséggel mindenki hárítani szeretné a…

Tovább olvasom

Veres Attila: A valóság helyreállítása

A magyar könyvpiacon, ha a horror műfajáról beszélünk, pár apró kivétellel minden olvasó Stephen King nevét mondja. Mondjuk megértem, mert alapjáraton nem fogad minket a bőség zavara a könyvesboltba betérve, horror történetet keresve. Hogy ez miért alakult ki, jó kérdés. Nem igazán karolta fel egy kiadó sem a műfajt. Míg külföldön vannak speciálisan ezzel a…

Tovább olvasom

A test tanítása: Daniel Pennac regénye, a Testnapló

“Az egyszerűsége, a sima folytonossága volt az ereje. Az, hogy átéltük, beleéreztünk a sorokba. Némileg rólunk is szól ez a történet. Arról, megmutatja, milyen is az élet. Végig megyünk a különböző életszakaszokon, átéljük az újdonságot, a monotonitást, a fásultságot.” Többek között ezzel a pár sorral jellemeztem mit adott számomra az egyik kedvenc kötetem, a Stoner….

Tovább olvasom

Margaret Atwood: A szolgálólány meséje

„A disztópia egy társadalom víziója. A legtöbbször negatív jövőképet mutat. A disztópikus társadalmakban általában az életkörülmények nyomorúságosak, a szenvedés, a szegénység, az elnyomás, az erőszak, járványok és szennyeződések jellemzik.” Így is ér minket elég rossz dolog napjainkban, kérdés az, ki akar még olvasni is róla? Vajon ezek a disztópikus művek jóslatok lennének? Ha távol áll tőlem a…

Tovább olvasom

Jozef Karika: A hasadék

Az Animus Kiadó a skandináv krimik mellett mindig kellő hangsúlyt fektet arra, olyan újdonságokkal örvendeztessék meg az olvasókat, melyek hozzák az eddig elvárt színvonalat. Ez eddig kivétel nélkül sikerült is nekik. Legalábbis én így látom. A vikingek mellett most egy új misztikus thrillerrel örvendeztették meg az olvasókat. Jozef Karika, A hasadék. Maga a szlovák irodalom ismeretlensége hordoz magában egyfajta…

Tovább olvasom

Yvonne Dederick: Pályakezdő milliárdosok

Tabudöntő témák, elhallgatott kérdések, kíméletlenül őszinte válaszok. Többek közt ezzel a mondattal reklámozták a luxusfeleség, Yvonne Dederick ősszel megjelent könyvét, aminek címe Pályakezdő milliárdosok. Miért pont milliárdok? Mit tanulhatunk egy reality szereplőtől? Okosabb leszek, ha elolvasom a könyvet?   Yvonne Dederick gazdasági igazgatóként évekig irányított cégeket, sőt a TV2 tulajdonosa is volt. Amikor szerepet vállalt a Feleségek luxuskivitelben című tévés realityben, elképesztő méretű rajongótábora lett. Meglepő…

Tovább olvasom

Az összehangolás módszere: test és elme egységének felfedezése

Az elmúlt időszakban elmerültem egy új könyv lapjain, amely nem csak a testmozgás és az edzés fizikai aspektusait járja körül, hanem mélyen elmerül a mentális oldalában is. Ez a könyv megtanított rá, hogy a sport és az edzés többet jelent, mint pusztán fizikai teljesítményünk javítását. Rávilágít arra, hogy az optimális testtartás, az egészséges mozgás és…

Tovább olvasom

Simon Stålenhag: A labirintus

Vajon csak egy komplett regény tud igazi élményt adni az olvasójának? Vagy egy novella hosszúságú szöveg is hatással lehet? Simon Stålenhag esetén igen a válasz. A legújabb kötete, A labirintus rövidsége ellenére is hatalmas élménnyel bír.   2020 öt legemlékezetesebb olvasmánya között szerepelt Simon Stålenhag Elektronikus állam című kötete. Féltem tőle, mert a sci-fi műfaja mindig idegen számomra. Ennek ellenére kellemes meglepetés…

Tovább olvasom

Bódi Péter: Hype

A könyvesboltban a magyar irodalom tematika előtt álldogálva nézegettem a könyveket. Nem kerestem célzottan semmit, ismerkedtem a kínálattal. Aztán a kezembe került Bódi Péter, Hype című kötete, ami elsőre nem fogott meg. A borító olyan semmilyen volt. A fülszöveg viszont felkeltette az érdeklődésemet. Egy csapat egyetemista Olaszországba utazik. Az ő gondolataikat, érzéseiket követhetjük nyomon a regényben….

Tovább olvasom

Az Órakulcs – Óramágusok 1.

Úgy látszik az új év már rögtön az elején tartogat meglepetéseket. Ezzel nincs is semmi gond, főleg, hogy pozitív élményekről van szó. Ifjúsági fantasyt olvastam és tetszett. Az Órakulcs – Óramágusok 1.  Vonakodva vetettem bele magam az olvasásba, mert úgy éreztem nem az én világom az ifjúsági fantasy vonal. És hát valljuk be, előítélettel kezdeni egy könyvet nem a…

Tovább olvasom

Két verseskötet, amit érdemes elolvasni

A regények mellett igyekszem legalább annyi figyelmet fordítani a verseknek is. Nem mondom, hogy könnyű, mert egyrészt a mai versek közül nem mindegyikkel tudunk egymásra hangolódni. Másrészt sajnos nem túlságosan nagy a kínálat, nem jelenik meg annyi kötet, hogy az olvasó igazán elmerülhessen a versek világába. Ha találok igazi kincseket, akkor nagyon boldog tudok lenni. Most két újabb…

Tovább olvasom

Világjáró vegán szakácskönyv

Szeptemberben már egy könyvajánlós bejegyzésemben írtam arról, hogy milyen okok miatt kezdtem el foglalkozni a vegán étrend lehetőségével. Sőt, inkább azt mondom nem is lehetőség, hanem megoldás bizonyos problémákra. Az eltelt egy hónap alatt amióta csinálom, rengeteget tanultam. Muszáj volt, mert nem szerettem volna, ha a monoton étkezés esetlegesen veszélybe sodorja a változtatás sikerét.   Szerencsére…

Tovább olvasom

Olvasatlan könyvek a polcomról kihívás

Pár éve én is csatlakoztam a NIOK csoporthoz, ezáltal pedig minden hónapban igyekszem komfortzónámon túli könyvet is olvasni. Szeretem csinálni, mert bővítem a látóteremet és a tudásomat egyaránt. Sokszor elgondolkodom az itthoni polcomat nézve, sok az elmaradásom, az olvasatlan könyvem. Ezért idén elhatároztam, saját kihívást indítok. Olvasatlan könyvek a polcomról kihívás néven.  A két kihívás tökéletesen megfér…

Tovább olvasom

Így olvastam februárban

Február hónap is nagyon színesre sikeredett olvasás szempontjából. A blogon ez lehet nem látszódott, mert csupán egy friss bejegyzés került ki az oldalra. Ez volt Bódi Péter Hype című kötete. A fiatal magyar szerző könyve nem tervezett olvasás volt, csupán levettem a könyvesboltban a polcról és elkezdtem. Egyáltalán nem bántam meg. Itt írtam is bővebben…

Tovább olvasom