Ajándékozz történetet! – kaland, izgalom

Ismét itt a december. Elképesztő gyorsasággal telt el egy újabb év. Ebben az időszakban már kijelenthető, szinte minden könyvkiadó kiadta a legfontosabb könyveit. Ahogy az is kijelenthető, a legtöbben ilyenkor rohamozzák meg a könyvesboltokat, hogy megtalálják az ideális könyvet, amit ajándékként adhatnak. Ebben a hónapban, egészen karácsonyig, tematikus ajánlókkal szeretném megkönnyíteni a döntést a választást illetően. Harmadik bejegyzésben a krimi, thriller és a sci-fié lesz a főszerep. Ajándékozz történetet! – kaland, izgalom 

Egy jó krimi, thriller képes felrázni az olvasót, miközben megmozgatja az agytekervényeit. Egy fantasy illetve sci-fi kötet pedig annyi elméletet és kérdést tesz fel, ami nagyon hosszan foglalkoztathatja még az olvasót. Lássuk, mely könyvet felelnek meg szerintem a kritériumoknak. 

Chris Carter: A keresztes gyilkos 

Két nap alatt elolvastam, nem tudtam és nem is akartam letenni. Ha ilyen az első regénye, akkor milyen lehet a többi? Főleg, hogy az írók általában könyvről könyvre fejlődnek. Viszont nála már A keresztes gyilkos is magasra tette lécet. Itthon eddig kilenc regény jelent meg. Ahogy ezt most leírtam, a pénztárcám hangosan felsírt, hiszen tudja, be kell szereznem az eddig megjelent műveit. Itt írtam róla bővebben. 

Philip K. Dick: Vulcanus kalapácsa 

Vajon milyen lenne az a világ, ahol a fontosabb, világi döntéseket egy gép, egy mesterséges intelligencia hozná meg? Eljön majd az idő amikor a robotok köztünk fognak élni? Lehet –e egységes társadalmat létrehozni? Philip K. Dick korai műve, a Vulcanus kalapácsa ezt a témakört járja körül. Itt írtam róla bővebben.  

Moskát Anita: Irha és bőr 

Kicsivel több, mint hatszáz oldal, mégis kevesebb mint hét nap alatt elolvastam egy tőlem még mindig távolálló műfajú regényt. Ez siker? Abszolút! Magam is meglepődtem, de Moskát Anita Irha és bőr cím regénye valóban bekúszott a bőröm alá, ahogy azt a fülszöveg is említette. Itt írtam róla bővebben

Török Ábel: A gonosz erdő meséi 

Hatalomvágy, árulás, hazugságok és bosszú. Rengeteg párhuzamot éreztem napjainkkal. Ezt látom a hírekben, a világban nap, mint nap. Mit tesznek az emberek hatalmuk megszilárdítása érdekében, hogyan válik valaki felsőbbrendűvé, hogyan lesz a befolyásolás napi rutin. Rájöttem, a szereplők állatok, de mi sem vagyunk különbek tőlük. Az olvasás során két könyv nagyon sokszor eszembe jutott. Az Állatfarm és Rowling Ickabog-ja. Az, hogy ez a két kötet jutott eszembe az olvasás során, talán sokat elárul. Itt írtam róla bővebben.

Blake Crouch: Géncsapda 

Nagyon friss az élmény, nemrég fejeztem be a könyvet. Logan Ramsay eleinte nem is biztos abban, hogy bármi megváltozott. Csak egy kicsit… okosabbnak érzi magát. Jobban tud koncentrálni. Több dolgot képes egyszerre elvégezni. Gyorsabban olvas, hamarabb megjegyez mindent, kevesebb alvással is beéri. De végül már ő sem tagadhatja: valami történt az agyával. A testével. Teljesen másképpen kezdi látni a világot és a körülötte lévőket – még azokat is, akiket a legjobban szeret. Az az igazság, hogy Logan genomját módosították. És nem véletlenül őt választották ki erre a célra. Az indítéknak múltja legsötétebb időszakához és egy rettenetes családi örökséghez van köze. Annyit agyaltam az egészen. Vajon mi lenne ha valóság lenne? Aztán eszembe jutott, honnan tudjuk hogy nem történt már hasonló? Izgalmas, filmszerű és elgondolkodtató.